فعال شدن قابلیت پرداخت کرایه تاکسی با رمزارز در اروپا

بر اساس اطلاعیه روز دوشنبه، شرکت پرداخت تلفن همراه HIPS و شرکت Payment House طی یک عملیات مشترک، قرار است تا امکان پرداخت کرایه تاکسی ها در انگلیس و اسکاندیناوی را توسط ارزهای رمزنگاری شده از طریق بلاکچین Ethereum را راه اندازی نمایند.

این قرارداد همکاری به این معنی است که 10 هزار تاکسی در انگلستان و 20 هزار تا در اسکاندیناوی می توانند از درگاه پرداخت کرایه تاکسی ، به طور آزمایشی در یک تست بتا در ماه نوامبر استفاده کنند.

این پلتفرم در ابتدا توکن (MTO) را که در Ethereum تحت استاندارد ERC 20 می باشد و همچنین استیبل کوین (USDC) را پشتیبانی می کند و بر اساس این اطلاعیه، پشتیبانی از سایر ارزهای رمزپایه نیز در آینده در دسترس خواهد بود.

جان کاوبرینگ، مدیر عامل شرکت HIPS گفت: “ما معتقدیم که ویژگی های مشتری مداری توکن MTO قطعه گمشده پرداخت های رمزنگاری برای نفوذ بازار و پذیرش گسترده مصرف کنندگان اصلی است.”

این سیستم که شامل “پروتکل تجاری HIPS” و “پلتفرم دروازه HMP” وتوکن آن است، به عنوان “راه حلی که مفاهیم حمایت از مصرف کننده را از صنعت پرداخت کارت سنتی به بلاکچین Ethereum و غیره معرفی می کند” توصیف شده است.

سیستم HIPS به بسیاری از راه حل های پرداخت می پیوندد که از رمزنگاری برای پرداخت همه چیز از اشتراک مجله TIME گرفته تا سبزیجات ارگانیک استفاده می کند.

در نوامبر سال 2020، پی پال اقدام اساسی برای معرفی پرداخت های رمزنگاری شده در بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه انجام داد.

سیستم HIPS برای هر بلاک چین با پشتیبانی از قراردادهای هوشمند طراحی شده است، به این معنی که در آینده نه تنها از Ethereum بلکه از Cardano و Solana و غیره استفاده خواهد کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار