صرافی ارز دیجیتال Exmo دومین حمله هکری در طی دو ماه را تجربه می کند

صرافی ارز دیجیتال Exmo مستقر در لندن روز دوشنبه با یک حمله توزیع شده رد سرویس مواجه شد و باعث شد سرورهای این پلتفرم از دسترس خارج شوند.

روز دوشنبه ، توییتر Exmo گزارش داد که هکرها با 75 میلیون دلار حجم معامله در یک حمله توزیع شده رد سرویس یا DDoS ، این صرافی را هدف قرار داده اند. این حملات سایبری معمولاً یک سیستم را با درخواستهای متعدد از چندین سرور آلوده به ویروس ، اورلود می کنند.

این حمله، دو ماه پس از اینکه این صرافی گزارش داد که هکرها 10.5 میلیون دلار بیت کوین (BTC) ، اتر (ETH) ، XRP ، بیت کوین کش (BCH) ، تتر (USDT) و Zcash (ZEC) از آنها به سرقت برده اند، اتفاق افتاد.

بعداً مدیران اجرایی اظهار داشتند که برخی از وجوه قابل بازیابی نیست زیرا مهاجمان یک میلیون دلار XRP و 2.8 میلیون دلار ZEC را از طریق Poloniex برداشت کرده بودند.

طبق داده های CoinMarketCap ، حجم کل Exmo در 24 ساعت گذشته 4.9٪ کاهش یافته است. این حادثه در دسامبر 2020 باعث شد که صرافی حدود 5٪ از کل دارایی خود را از دست بدهد ، هرچند گزارش شده است که فقط کیف پول های داغ Exmo تحت تأثیر هک قرار گرفته اند.

Maria Stankevich، مدیر ارشد توسعه تجارت Exmo ، به Cointelegraph گفت که از زمان حمله دسامبر 2020 ، این صرافی اقدامات مختلفی را برای کاهش احتمال حمله در آینده انجام داده است. وی گفت که Exmo برداشت های ارز دیجیتال را به بازوی حضانت تولید کننده کیف پول سخت افزاری Ledger منتقل کرده و یک برنامه رفع مشکل را بصورت تستی برای صرافی بهمراه راه حل های دیگر ایجاد کرده است.

از 10 ژانویه ، همه صرافی های ارز دیجیتال در انگلستان باید در اداره رفتار مالی کشور ثبت شوند ، که تأیید می کند آنها با مقررات مبارزه با پولشویی مطابقت دارند. در عین حال ، تعدادی از شرکت هایی که درخواست های خود را ارسال کرده اند ، از جمله Exmo ، ثبت نام موقت از FCA را دریافت کرده اند که به آنها امکان می دهد تجارت خود را تا 9 ژوئیه ادامه دهند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار