صرافی ارز دیجیتال فیلیپین از کاربران می خواهد بیت کوین خریداری شده را پس بدهند

صرافی ارز دیجیتال فیلیپین Pdax اخیراً دچار یک نقص فنی پرهزینه شد. مشکلی که منجر به معامله بیت کوین با 300000 پزوی فیلیپین (حدود 6000 دلار) شد، یعنی تخفیف 88٪ نسبت به قیمت فعلی آن.

اخبار محلی Bitpinas گزارش داد ، برخی از کاربران موفق به خرید با این قیمت های مضحکانه پایین شدند و به سرعت بیت کوین را از کیف پول های خود خارج کردند. مقدار واقعی بیت کوین فروخته شده در 6000 دلار قیمت واگذاری مشخص نیست.

با این حال ، صرافی ارز دیجیتال فیلیپین ،Pdax ، اکنون خواستار آن است که کاربران، بیت کوین خریداری شده خود را پس دهند در غیر این صورت با اقدامات قانونی روبرو شوند. به همین دلیل صرافی حساب چندین مشتری خود را قفل کرد. اما این معامله گران هیچ یک از آن بیت کوین ها را نداشتند.

یکی از معامله گران گفت:

«تقریباً پس از 24 ساعت ، آنها برای من نامه ای تقاضا و پیامک فرستادند و از من خواستند که بیت کوین را پس بدهم ، در غیر این صورت ممکن است مجبور به اقدامات قانونی علیه من شوند». او گفت که با قیمت پایین خرید کرده و مطمئن بوده است که در هنگام خرید هیچ یک از قوانین این پلتفرم را نقض نکرده است.

Rafael Padilla، وکیل یکی از کاربران Pdax که از وی خواسته شد تا بیت کوین را بازگرداند و حسابهایش قفل شده است ، گفت:

«معامله تجاری مشتری ما طبق قوانین قابل اجرا ، موارد تصمیم گیری شده و البته مطابق با شرایط و قوانین Pdax / توافق نامه کاربر، مشروع بود».

به گفته پادیلا ، «Pdax تصمیم گرفته است حساب های کاربران را قفل کند زیرا نمی تواند معاملات را یک طرفه معکوس کند و وجوه فروخته شده را بازگرداند».

از حدود 16 فوریه این صرافی دچار خسارات زیادی شد ، که علت آن «سطح بی سابقه تجارت و نوسانات» بود. در بیانیه رسمی Nichel Gaba ، مدیر اجرایی Pdax ادعا می شود که 95٪ حساب ها بازیابی شده اند، اما گفته می شود که هنوز هم حساب های چندین کاربر قفل شده است.

در 23 فوریه ، گبا در یک کنفرانس مطبوعاتی مجازی گفت:

«این بسیار قابل درک است که بسیاری از کاربران از اینکه توانسته اند آنچه را که تصور می کردند سفارش بیت کوین است با و قیمت بسیار پایین خریداری کنند، و الان متوجه این اشتباه شوند ناراحت خواهند شد. اما متأسفانه بیت کوین های اساسی هرگز در اختیار صرافی ها نبودند ، بنابراین متأسفانه هیچ وقت چیزی برای خرید یا فروش در آنجا وجود ندارد».

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار