شورای استخراج بیت کوین فعال می شود و الون ماسک نقشی در آن ندارد

شورای استخراج بیت کوین به طور مستقیم آغاز به کار کرده و وب سایت خود را با جزئیات اعضای خود و بیانیه ماموریت این سازمان راه اندازی کرده است. این شورا به عنوان یک سازمان بسته آغاز شد ، اما آنها اکنون به هر استخراجگر اجازه می دهند که به آن بپیوندد. در حالی که Michael Saylor به عنوان عضو بنیانگذار درآمد ، این سایت اظهار داشت که Elon Musk هیچ نقشی در شورا ندارد.

شورای استخراج بیت کوین ، سازمانی که از نگرانی در مورد مصرف انرژی بیت کوین ناشی شده است ، دیروز رسماً راه اندازی شد. در وب سایت ، شورا بیانیه ماموریت خود را ارائه می دهد. این شورا همچنین برنامه ای را برای حل مشکل نگرانی های انرژی بیت کوین توضیح می دهد. در این سایت آمده است:

«مأموریت شورای استخراج بیت کوین ارتقاء شفافیت ، به اشتراک گذاشتن بهترین روش ها و آموزش مردم در مورد مزایای استخراج بیت کوین است»

برای دستیابی به این هدف ، تک تک اعضا باید میزان دقیق مصرف انرژی را ارائه دهند. استخراجگران و شرکت های استخراجگر به طور سنتی تمایلی برای به اشتراک گذاشتن این آمار در فضای باز ندارند. این شورا اولین بار در ماه گذشته زمانی برگزار شد که مایکل سیلور میزبان جلسه ای از چند استخراجگر ارز دیجیتال در آمریکا بود. هدف از این جلسه اشاره به استخراج بیت کوین در جهت تمیزتر و سبزتر بود. با این حال ، شورای استخراج بیت کوین اظهار داشت:

«مصرف انرژی بیت کوین یک ویژگی است و نه یک اشکال ، و امنیت شبکه فوق العاده ای را فراهم می کند. با تهیه یک مجمع افشا و یا شفافیت داوطلبانه ، استخراجگران می توانند تصمیم بگیرند منابع انرژی خود را به اشتراک بگذارند ، به امید ارتقاء شفافیت».

در حالی که شورای استخراج بیت کوین دارای 9 عضو از جمله Micro strategy است ، اما در سایت ذکر شده هر استخراجگر می تواند به آن بپیوندد.

شورای استخراج بیت کوین اظهار داشت مایکل سایلور یکی از اعضای اصلی BMC است ، هم به عنوان تسهیل کننده و هم حامی بیت کوین. با این حال ، ایلان ماسک ، که فعالیت اصلی وی در تأسیس آن بود ، به حاشیه رانده شد. سایت اعلام می کند:

«ایلان ماسک هیچ نقشی در BMC ندارد. میزان مشارکت وی پیوستن به تماس آموزشی با گروهی از شرکت های آمریکای شمالی برای بحث در مورد استخراج بیت کوین بود».

در حالی که الون ماسک در ایجاد این سازمان دخیل نبود ، وی توجه عمومی را به سمت مصرف انرژی بیت کوین سوق داد. ماسک در یکی از توییت های خود ردپای انرژی بیت کوین را «مجنون» خواند. تسلا ، شرکت خودروسازی که ماسک مدیرعامل آن است نیز به دلیل نگرانی های زیست محیطی ، پذیرش بیت کوین را به عنوان روش پرداخت متوقف کرد. این یک شرایط کلیدی بود که روند نزولی را در بازار آغاز کرد. همه اینها استخراج گران را مجاب کرد تا موضوع را جدی بگیرند. در هر صورت ، به نظر می رسد روند فروش مجدد همزمان با آخرین طلاق ماسک در توئیتر با بیت کوین باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار