شرکت ویزا در اقدامی بی سابقه وارد نقل و انتقالات اعتباری رمزارز می شود

مسئولین شرکت ویزا که یکی از دو کمپانی مطرح جهان در ارائه خدمات کارتهای اعتباری است، در اقدامی خارق العاده به عنوان نقطه عطفی در تاریخ کریپتو اعلام کرده اند که با همکاری صرافی دیجیتال Crypto .com به زودی فاز آزمایشی تراکنش های رمزارزی را پیاده سازی خواهند کرد.

در این طرح که با این ساختار اولین در دنیا محسوب می شود، شرکت سرمایه دیجیتال Anchorage نقش بانک متولی را بر عهده خواهد داشت و رمزارز USDC که به نسبت 1:1 با پشتوانه دلار آمریکا همراه است، بر روی بلاکچین ایتریوم جابجا خواهد شد.

روند تسویه موجود به شرکای تجاری ویزا نیاز دارد تا معاملات را با ارز فیاتی که شرکت قبول می کند تسویه کنند، به این معنی که بخشی از ذخایر خزانه رمزنگاری یک شریک باید با هزینه اضافی نرخ تبدیل تبدیل شود. با به روزرسانی، شرکای ویزا به زودی می توانند تعهدات خود را با شرکت مستقیماً در USDC تسویه کنند. غول کارت اعتباری در حال حاضر با 35 سیستم عامل ارز دیجیتال، از جمله Coinbase، Crypto.com، BlockFi و Bitp همکاری می کند.

دارایی آزمایشی، USDC، که توسط Circle Internet Financial توسعه یافته است، در حال حاضر 11 میلیارد دلار در گردش عرضه است و برای حل و فصل تجارت، پرداخت های B2B مرزی و حواله ها استفاده می شود. ذخایر USDC توسط کنسرسیوم غیر انتفاعی مرکز که توسط Circle و Coinbase تاسیس شده اداره می شود. در ماه دسامبر، ویزا و سیرکل با بررسی هدفهای جدید استفاده از USDC، با هدف نهایی صدور کارت شرکتی Circle Visa، مشارکت مشابهی را اعلام کردند که دارندگان حساب های تجاری Circle را قادر می سازد USDC خود را در بازرگانان شبکه Visa خرج کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار