سود چشمگیر جولیوس بائر یکی از بزرگترین بانک‌های سوئیس پس از پشتیبانی از بیت کوین

گروه مالی جولیوس بائر(Julius Baer) با دارایی‌هایی به ارزش ۴۲۷ میلیارد دلار، در روز بیستم جولای گزارش کرد که سود این موسسه‌ی مالی در طول دو دوره‌ی سه ماهه‌ی پیشین، ۵۲۴ میلیون دلار افزایش یافته است. اینطور بدست می آید که افزایش سود‌آوری این بانک به دلیل افزایش درآمد مبادلاتی در ایالات متحده‌ی آمریکا و اتحادیه‌ی اروپا می باشد.

بر همین اساس سود این بانک سوییسی در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۰ و همزمان با معرفی خدمات نگهداری از دارایی‌های دیجیتالی همانند بیت کوین در ماه ژانویه به میزان ۳۴ درصد افزایش یافته است.

آیا افزایش سود‌آوری فقط مختص جولیوس بائر بوده است؟

تبعات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا و معرفی بسته‌های محرک اقتصادی توسط دولت‌ها موجب افزایش «ترس از دست دادن سرمایه» در میان  فعالان بازار سهام شده است. گزارش واصله از بانک‌های بزرگ در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ میلادی نشانگر افزایش گسترده در میزان سود‌آوری آن‌ها بوده است.

افزایش تقاضا از سوی فعالان کوچک برای حضور در بازار مبادلات سهام موجب گردیده است تا درآمد بانک‌ها به ویژه در بخش‌های معاملاتی افزایش یابد. به عنوان مثال درآمد خالص موسسه‌ی مالی جی‌پی‌مورگان (JPMorgan) در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ میلادی ۴٫۷ میلیارد دلار گزارش شده است که این عدد، بالاترین درآمد سه‌ماهه‌ی این موسسه‌ی مالی در طول تاریخ فعالیتش بوده است.

جیمی دیمون(Jamie Dimon)؛ مدیرعامل موسسه‌ی مالی جی‌پی‌مورگان در روز چهاردهم جولای اظهار داشت:

ما با وجود ایجاد ۸٫۹ میلیارد دلار ذخایر اعتباری، در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی ۴٫۷ میلیارد دلار سود کسب کرده‌ایم. این موضوع مزایای مُدل کسب و کار متنوع و جهانی ما را به خوبی نشان می‌دهد.

افزایش تقاضا برای بیت کوین

بیت کوین از ماه مارس تا ماه می بیشترین سطح نوسانات را تجربه کرده است که این نوسانات از ماه ژوئن تاکنون کاهش یافته است. شدت نوسانات بازار سهام در هفته‌های اخیر افزایش یافته است. همزمان با پیش‌بینی ارائه‌ی بسته‌های محرک جدید توسط دولت‌ها رفتار خریداران و فروشندگان تحرکات بزرگی را در بازه‌ی زمانی کوتاه موجب شده است.

بر اساس گزارش صرافی کوین‌بیس (Coinbase) پس از سقوط بازار رمزارزها در روز «پنجشنبه‌ی سیاه» سطح تقاضا برای بیت کوین افزایش یافته است. با این وجود، از زمان آغاز پشتیبانی بانک جولیوس بائر از رمزارز‌ها در ماه ژانویه این موسسه‌ی مالی از نوسانات قیمت بیت کوین از ماه مارس تا می منتفع شده است. بر اساس اطلاعیه‌ی این بانک در تاریخ بیست و یکم ژانویه‌ی سال جاری میلادی:

جولیوس بائر سطح خدماتش را گسترش داده است و هم‌اکنون روش‌های ذخیره‌سازی و ارسال امن را برای دارایی‌های دیجیتالی پیشنهاد می‌کند. این بانک قادر به پیشنهاد ارائه‌ی خدمات در گروه منتخبی از رمزارزها است که با توجه به فاکتور‌های مختلفی همانند امنیت، قابلیت مبادله و پایداری فنی انتخاب شده‌اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار