رونمایی از قوانین جدید ارز دیجیتال در آفریقای جنوبی همزمان با افزایش چشمگیر محبوبیت آن

تنظیم کننده مالی آفریقای جنوبی پیش نویس اعلامیه دارایی های ارز دیجیتال به عنوان محصولات مالی را منتشر کرده است. تنظیم کننده می گوید آفریقای جنوبی «افزایش تصاعدی در تهیه و استفاده از دارایی های ارز دیجیتال» را تجربه کرده است.

اداره بخش مالی آفریقای جنوبی (FSCA) روز جمعه اعلام کرد که «پیش نویس اعلامیه دارایی های ارزدیجیتال به عنوان یک محصول مالی را تحت قانون مشاوره مالی و خدمات واسطه ای [FAIS] » منتشر کرده است. نظرات در مورد پیش نویس اعلامیه تا 28 ژانویه 2021 قابل ارسال است.

تنظیم کننده نوشت در سطح جهانی ، علاقه به خرید دارایی های ارز دیجیتال در بین سرمایه گذاران خرده فروشی به سرعت در حال افزایش است.

پیش نویس اعلامیه شامل برخی از توصیه ها برای تنظیم ارزدیجیتال به عنوان یک محصول مالی تحت قانون FAIS از مقاله ای است که امسال توسط کارگروه تنظیم مقررات دارایی های ارزدیجیتال (CAR WG) منتشر شده است.

قوانین جدید در مورد ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال شامل صرافی های ارزدیجیتال ، مشاوران و کارگزاران اعمال می شود. آنها باید به عنوان ارائه دهنده خدمات مالی (FSP) در FSCA ثبت نام کنند.

جزئیات FSCA

این اعلامیه به این نتیجه می رسد که هر شخصی که در رابطه با دارایی های ارزدیجیتال مشاوره یا خدمات واسطه ای ارائه می دهد ، باید تحت قانون FAIS به عنوان یک ارائه دهنده خدمات مالی مجاز باشد.

تنظیم کننده مالی تصریح کرد:

«پیش نویس اعلامیه به هیچ وجه بر وضعیت دارایی های ارز دیجیتال در متن قوانین دیگر تأثیر نمی گذارد … و همچنین تلاشی برای تنظیم ، قانونی سازی یا اعتبار دادن به دارایی های ارز دیجیتال نمی کند».

FSCA بیان کرد:

«پیش نویس اعلامیه صرفاً در نظر گرفته شده است که گامی موقت در کاهش برخی از خطرات فوری در محیط دارایی های ارز دیجیتال باشد ، منتظر نتیجه پیشرفت های گسترده تری است که از طریق کارگروه تنظیم مقررات دارایی های ارز دیجیتال (CAR WG) ، مداخلات سیاستگذاری آینده را برای اجرا در میان انواع تنظیم کننده ها و قوانین ، آگاه خواهد کرد».

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار