راه اندازی شبکه اصلی Stacks ، قراردادهای هوشمند و DeFi را به بیت کوین می آورد

شبکه Stacks ، که قبلاً Blockstack نام داشت، یک شبکه منبع باز برای ساخت برنامه های غیرمتمرکز ، چشم انداز بلند پروازانه ای برای ایجاد قراردادهای هوشمند و امور مالی غیرمتمرکز به شبکه بیت کوین دارد.

روز پنجشنبه ، جامعه توسعه دهندگان، راه اندازی Stacks 2.0 را که یک مجموعه ابزار پل زدن است و به توسعه دهندگان اجازه می دهد بر اساس بیت کوین کار کنند ، با یک رویداد مجازی یک روزه، جشن گرفتند.

Stacks 2.0 به عنوان یک بلاکچین لایه یک با پل بومی ارتباطی بیت کوین توصیف می شود. این ابزار توسط زبان قرارداد هوشمند Clarity ، یک پروتکل منبع باز مشترک پشتیبانی شده توسط Blockstack و Algorand ، پشتیبانی می شود.

از منظر صنعت ، به چند دلیل راه اندازی Stacks 2.0 قابل توجه و مهم است. از یک طرف ، زبان اسکریپت بیت کوین را گسترش می دهد و به توسعه دهندگان اجازه می دهد قراردادهای هوشمند و سایر ابزارهای ابتکاری در بلاکچین ایجاد کنند. از طرف دیگر با آوردن موارد استفاده بیشتر به بیت کوین ، Stacks 2.0 می تواند ارزش پیشنهادی زنجیره های رقابتی را کاهش دهد.

این می تواند موقعیت مسلط بیت کوین را به عنوان بزرگترین بلاکچین و ارز دیجیتال در جهان تضمین کند.

Muneeb Ali، بنیانگذار Stacks و مدیر عامل Hiro PBC ، به Cointelegraph گفت که بهینه سازی شبکه بیت کوین لزوما پایان سایر پلتفرم های قرارداد هوشمند نیست بلکه «گزینه های بیشتری را فراهم می کند. مانند هر چیز ، ابزارهای مختلف برای اهداف مختلف».

«کسانی که اهداف مشخصی دارند به احتمال زیاد بیت کوین را انتخاب می کنند، کسانی که اهداف مختلف دارند یا به روشی دیگر یا در محیط دیگری کار می کنند ممکن است دیگران را انتخاب کنند»

Blockstack به Cointelegraph گفت که این مراسم را با یک رویداد مجازی یک روزه برگزار می کند که توسط چند شرکای صنعتی از جمله Foundry ، OKCoin ، Staken ، Blockchain.com ، Blockfolio ، Floating Point Group و Blockdaemon برگزار می شود.

«راه اندازی Stacks 2.0 آینده ای را تصور می کند که بسیاری فکر نمی کردند. آینده ای که مردم بتوانند بر اساس آن بیت کوین بسازند و ایده های ابتکاری خود را به شبکه بیت کوین بیاورند و از پتانسیل کامل آن استفاده کنند».

رونمایی از Stacks 2.0 ماه ها آزمایش و ممیزی را با محوریت اثبات انتقال یا PoX ، سازوکار اجماع جدید پروتکل دنبال می کند. PoX به عنوان یک سیستم استخراج جدید ، از توافق اثبات کار برای ایجاد بلاکچین های جدید که ریشه در امنیت بیت کوین دارند ، استفاده می کند.

علی گفت PoX «این توانایی را دارد که بتواند اقتصادی در اطراف بیت کوین ایجاد کند و در واقع آینده اینترنت را در بلاکچین بیت کوین تأمین کند».

Stacks 2.0، سعی دارد دایره کامل بیت کوین را ایجاد کند. بیت کوین به عنوان ارز دیجیتال برجسته ، ارزش سرمایه 700 میلیارد دلاری بازار را تقریباً کامل بر اساس ویژگی های ارزشمند خود تضمین کرده است. در این راه ، پروژه های بی شماری برای پرکردن خلاء ناشی از بیت کوین، یعنی قراردادهای هوشمند ، DApps و اخیراً DeFi آغاز شده است.

Blockstack معتقد است که نوآوری آن می تواند به فعال سازی صدها میلیارد حبس شده در سرمایه منفعل بیت کوین کمک کند و از این حجم گسترده نقدینگی می توان برای ساخت برنامه های بومی بیت کوین DeFi استفاده کرد که به زبانی واضح، قابل پیش بینی و ایمن طراحی شده است و این مزیت ها را نسبت به ابزار فعلی DeFi دارد.

علی توضیح داد که بیشتر سرمایه در شبکه بیت کوین «صرفاً نشستن در کیف پول» است. در شبکه هایی مانند اتریوم ، سرمایه به کار گرفته می شود ، به ویژه در DeFi. او اضافه کرد:

«ما معتقدیم که ابزارهای موجود در Stacks 2.0 به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا چیزهای بیشتری را که می توانند با سرمایه ای که در BTC ذخیره کرده اند استفاده کنند ، بسازند و برای این کار لازم نیست که آن را انتقال دهند».

علی گفت:

«اگرچه بیت کوین یک روایت قوی را به عنوان طلای دیجیتال ارائه کرده است ، چشم انداز Stacks 2.0 سعی دارد سود بیشتری را برای ارز دیجیتال اصلی به ارمغان بیاورد که می تواند موارد استفاده آن را افزایش دهد، خیلی فراتر از یک ذخیره ارزش. فراتر از تصور ساده طلای دیجیتال یا ارز ذخیره و چیزی که می تواند پایه و اساس یک اینترنت بهتر باشد».

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار