دولت هند ممکن است ارز دیجیتال را به عنوان کلاس دارایی تنظیم کند

رسانه های محلی گزارش دادند که دولت هند ممکن است ارز دیجیتال را به عنوان یک کلاس دارایی تحت اختیار هیئت بورس و اوراق بهادار هند (SEBI) تنظیم کند. علاوه بر این ، احتمالاً لایحه ارز دیجیتال در جلسه پارلمان موسمی ارائه می شود.

دولت هند هنوز لایحه ارز دیجیتال را ارائه نداده است. این، یک لایحه به دنبال ممنوعیت ارزهای دیجیتال است. با این حال ، گزارش هایی مبنی بر ارزیابی مجدد توصیه های دولت در این لایحه گزارش شده است.

New Indian Express روز جمعه گزارش داد که منابع برتر ردیابی صنعت ارز دیجیتال گفته اند که «دولت از موضع خصمانه قبلی خود در قبال ارزهای مجازی فاصله گرفته و به احتمال زیاد بیت کوین را به زودی به عنوان یک کلاس دارایی در هند طبقه بندی خواهد کرد». این نشریه بیشتر منتقل کرد:

«تنظیم کننده بازار اوراق بهادار و بورس هند (SEBI) پس از طبقه بندی بیت کوین به عنوان یک کلاس دارایی ، بر مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال نظارت خواهد کرد».

پیش از این رسانه ها گزارش داده بودند که دولت هند هیئت متخصصی را برای ارائه توصیه های جدید برای نظارت بر صنعت ارزهای دیجیتال در هند تشکیل خواهد داد. منابع به نشریه اطلاع دادند که یک هیئت کارشناسی در وزارت دارایی در حال تدوین سیاست ارز دیجیتال در این کشور است. این نشریه بیشتر بیان کرد:

«یک لایحه تنظیم ارز دیجیتال احتمالاً در جلسه موسمی در مجلس مطرح می شود».

جلسه موسمی معمولاً در ماه جولای آغاز می شود. با این حال ، سال گذشته ، به علت بحران ویروس کرونا تا سپتامبر آغاز نشد. امسال دولت انتظار دارد جلسه طبق برنامه عادی خود آغاز شود.

هفته گذشته ، بانک مرکزی هند ، Reserve Bank of India (RBI) ، در مورد بخشنامه آوریل 2018 خود مبنی بر ممنوعیت ارائه خدمات به موسسات مالی به مشاغل و بازرگانان ارز دیجیتال ، اطلاعیه ای به بانک ها صادر کرد. بانک گفت که بخشنامه دیگر طبق حکم دادگاه عالی در مارس سال گذشته معتبر نیست ، تأکید کرد که بانک ها هنگام تصمیم گیری درباره ارز دیجیتال نمی توانند آن را درست نقل قول کنند.

Shakthikanta Das ، رئیس RBI ، گفت که بانک مرکزی بار دیگر تأکید کرد که موضع آن در مورد بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال تغییر نکرده است و هنوز نگرانی های اساسی دارد و افزود که آنها به وزارت دارایی ابلاغ شده اند.

Ketan Surana، مدیر و مدیر ارشد امور مالی ارزهای دیجیتال Coinsbit و عضو انجمن اینترنت و موبایل هند (IAMAI) گفت: «به طور قطع می توان گفت کمیته جدیدی که روی ارزهای دیجیتال کار می کند در تنظیم مقررات و قوانین آن، بسیار خوش بینانه است.

این کارگردان تأکید کرد:

«پیش نویس پیشنهادی جدید به زودی در کابینه ارائه می شود که به سناریوی کلی می پردازد و بهترین گام را به جلو می برد. ما بسیار امیدواریم که دولت از ارزهای دیجیتال و فناوری های بلاکچین استفاده کند».

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار