در میان مشکلات تورم، ترکیه برنامه آزمایشات CBDC را برای سال 2021 اعلام کرد

در حالی که این خبر برای برخی تعجب آور بود ، یک لیر دیجیتالی از سال 2019 در دست ساخت است. در حالی که این کشور با افزایش دو برابری قیمت های مصرف کننده و نرخ تورم دو رقمی دست و پنجه نرم می کند، ناچی آگبال رئیس بانک مرکزی ، در اطلاعیه ای به اعضای پارلمان ترکیه توضیح داد که تحقیقات «مفهومی» در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی ترکیه ( CBDC ) به پایان رسیده است و آزمایش های عملی برای چنین ارزی از نیمه دوم سال 2021 آغاز می شود.

آگبال گفت:

«یک پروژه تحقیق و توسعه برای پول دیجیتال آغاز شده است و در حال حاضر مرحله ایده آل این پروژه به پایان رسیده است. هدف ما شروع آزمایشی در نیمه دوم سال 2021 است».

در حالی که این خبر برای برخی تعجب آور بود ، ترکیه از اواسط سال 2019 در حال تحقیق درباره CBDC احتمالی است.

علاوه بر این ، همانطور که پیش از این Cointelegraph گزارش داده بود ، انتشار یک لیر دیجیتال در سال 2021 همان سخنرانی رجب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سال 2019 بود که اعلام کرد که آزمایشات سیستم لیر دیجیتال تا پایان سال 2020 به پایان می رسد.البته با یک سال تاخیر.

پیشرفت در مورد CBDC در حالی است که بانک مرکزی این کشور با نرخ تورم تا 14 درصد دست و پنجه نرم می کند. آگبال که ماه گذشته به عنوان رئیس بانک مرکزی منصوب شد، هفته گذشته در بیانیه ای به خبرنگاران،  گفت:

«این بانک تصمیم دارد تورم را کاهش دهد و هدفش پایان سال با تورم  9.4٪ است».

پیش از این گزارش شده بود که ترکیه که 20٪ از مردمش مالک پول دیجیتال هستند ، در لیست کشورهایی با بیشترین فعالت ارز دیجیتال قرار دارد.

با این حال ، تحقیقات جدید بررسی نشان می دهد که اگرچه بسیاری به بیت کوین اعتقاد دارند ، اما ممکن است این آمار تا حدی غلو و زیاده روی باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار