دادگاه ژاپنی، مجرم مالیاتی بیت کوین را محکوم کرد

مقامات ژاپنی در مجرم شناختن افرادی که فرار مالیاتی ارز دیجیتال دارند و مجرم مالیاتی هستند، تردیدی ندارند. دادگاهی در ایشیکاوا یکی از آنها را محکوم کرد ، مردی 56 ساله که قرار است یک سال در زندان به سر ببرد ، به علاوه 200000 دلار جریمه نقدی که باید پرداخت کند. طبق گفته Chunichi ، قاضی دادگاه منطقه کانازاوا، حیدجی ماتسودا ، کارمند اداری در ایشیکاوا ، را به دلیل نقض قانون مالیات بر درآمد، به یک سال زندان و بیش از 22 میلیون ین (200000 دلار) جریمه نقدی محکوم کرد.

قاضی به این نتیجه رسید که این مرد اظهارنامه مالیاتی دقیق را آگاهانه در مورد فعالیت تجاری بیت کوین خود ثبت نکرده است. از نظر اسناد دادگاه ، ماتسودا دوره 2017-2018 را اعلام نکرد.

بعلاوه ، دادگاه اظهار داشت که این شخص، اطلاعات مربوط به موارد مالیاتی خود را جعل کرده است زیرا وی ادعا کرده است که فقط 1.2 میلیون ین (11000 دلار) سود بدست آورده است. در صورتی که ، وی درآمد کل 74 میلیون ین (678000 دلار) را دریافت کرد و هیچ مالیاتی را پرداخت نکرد. هنگامی که وکلای وی در جلسات دادرسی با ماتسودا مصاحبه کردند ، وی ادعا کرد که در محاسبه سود درآمدهای حاصل از ارز دیجیتال نا آگاهانه اشتباه کرده است. با این حال ، دادستان ها خلاف این اظهار داشتند. در حقیقت ، آنها معتقدند که این مرد 56 ساله «خودخواه و خودمحور» بود.

وکلای ماتسودا برای تبرعه کردن وی تلاش می کردند، زیرا آنها اظهار داشتند که این شخص دادخواستهایی را برای اصلاح موضوع و تنظیم صحیح اسناد مالیاتی ارسال کرده است. با این حال ، قاضی چنین پیشنهادی را رد کرد و به صدور حکم ادامه داد.

این پرونده حقوقی اولین پرونده در ژاپن است و ماتسودا را به اولین شخصی در سرزمین طلوع خورشید تبدیل می کند که به دلیل فرار مالیات بیت کوین محکوم شده است. مراحل قانونی از سال 2020 آغاز شد. در کشور آسیایی ، فعالیتهای مرتبط با رمزنگاری از جمله استخراج ، تجارت و سود وام تحت 55٪ مالیات قرار دارند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار