داده های گوگل ترندز می گوید : کاهش نرخ محبوبیت بیت کوین و دیفای

اخیرا بر اساس داده‌های گوگل ترندز Google Trends کاهش نرخ محبوبیت بیت کوین و دیفای را شاهد هستیم. اگر به داده‌‌های گوگل ترندز نگاه کنیم می‌بینیم که علاقه به بیت کوین در حال کاهش است و دامنه توجه به دنیای صنعت مالی غیرمتمرکز (DeFi) کمتر می‌شود.

نحوه کار گوگل ترندز این‌طور است که به هر اصطلاح جستجو شده توسط کاربران در سطح جهان یا یک کشور یا یک منطقه خاص در یک بازه زمانی مشخص، یک مقدار عددی اختصاص می‌دهد که نشانه‌ای از محبوبیت آن است. می‌توان گفت این داده‌های گوگل تا حدی، نشانه‌ای از علاقه جهانیان به جنبه‌های مختلف بازار رمزارزهاست.

نمره گوگل به بیت کوین در هفته اول ماه سپتامبر از نظر محبوبیت 51 از 100 بود. این نمره دهی در مقایسه با وضعیت بیت کوین در سال گذشته انجام شده است.

لازم به ذکر است این عدد در اواسط ماه مه، در زمان هاوینگ بیت کوین، به 100 رسیده بود. پس از کاهش قیمت بیت کوین در ابتدای سپتامبر، علاقه به بزرگترین رمزارز دنیا نیز به 41 کاهش یافت.

اما در مورد DeFi، موضوع جذاب و مهم تابستان گذشته! علاقه به جستجوی این عبارت در اواخر ماه مارس به اوج خود رسید، زمانی که بیت کوین در پایین‌ترین سطح خود قرار داشت. (به دلیل اوج گیری عدم‌اطمینان ناشی از بیماری همه‌گیر کرونا قیمت آن سقوط کرده بود). سپس علاقه به دیفای در موتور جستجوی گوگل در ماه‌های بعدی کمی کاهش یافت تا هفته اول سپتامبر که دوباره به 100/99 رسید. نرخ محبوبیت دیفای از آن زمان با سرعت کاهش یافته است تا امروز که به 65 از 100 رسیده است.

از آنجا که علاقه به بیت کوین در سال جاری با کاهش روبرو شده است، انتظار می‌رود که علاقه جهانی به Ethereum به شدت افزایش یابد. نرخ محبوبیت این رمزارز از ابتدای سال تا کنون 11 درصد افزایش یافته است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار