خرید بیتکوین توسط خود پرداز(ATM) و دریافت پول نقد در قبال آن

شرکت معتبر LibertyX که در حوزه بیت کوین و بلاکچین در ایالات متحده فعالیت  دارد، قصد دارد ویژگی خرید بیتکوین را در هزار خود پرداز(ATM) در این کشور فعال کند.

بدین ترتیب افراد می توانند بیتکوین خود را فروخته و معادل آن را دریافت نمایند. مدیر عامل و بنیانگذار LibertyX کریس ییم گفت که قبلاً نرم افزار این شرکت فقط از خرید بیت کوین با کارت های اعتباری پشتیبانی می کرد. جدیداً امکان فوق العاده ای به آن اضافه شده که به دارندگان این امکان را می دهد تا با فروش بیتکوین خود پول نقد دریافت کنند.

 ییم خاطرنشان کرد با توجه افزایش قیمت بیتکوین، مصرف کنندگان به دنبال راهی برای فروش بیتکوین هستند. بدون اینکه با تاخیر در انتقال بانکی سر و کار داشته باشند.

محدودیت قابلیت خرید بیتکوین در خودپردازها در مقایسه با میزان خرید بیتکوین

ییم گفت:

“اگرچه خرید بیتکوین هرگز آسان نبوده است، اما در مورد فروش آن قضیه فرق می کند. تقریباً 15000 دستگاه خود پرداز بیتکوین در سراسر ایالات متحده وجود دارد. اما کمتر از 2000 تا از این تعداد امکان فروش بیت کوین را فراهم می کنند. محصول ما “نرم افزار فروش این شرکت” در 5000 دستگاه خود پرداز به کار گرفته خواهد شد. بدین ترتیب تعداد خود پردازهای بیتکوین، که این قابلیت را دارند، سه برابر می شود!!”

فروش بیت کوین در دستگاه های خود پرداز با هزینه های خاص خود همراه است. طبق داده های دریافت شده از مرکز مشاوره LibertyX ، هزینه مصرف کننده در دستگاه های خود پرداز بیتکوین توسط LibertyX  حدود 8٪ است. ییم گفت که قیمت LibertyXBTC براساس تحولات و نوسانات بازار و نرخ بیت کوین در سایت Coinbase تعیین می گردد.

اندکی پس از انتشار گزارش هایی مبنی بر داشتن دستگاه خودپرداز بیتکوین در کارخانه تسلا (خودروهای الکتریکی) در نوادا ، این شرکت و فعالیت هایش در اکتبر 2020 مورد توجه رسانه ها قرار گرفت. نمایندگان LibertyX به Cointelegraph گفتند که این شرکت خرید و فروش بیتکوین را در سه دستگاه خود پرداز قابل دسترسی به کارمندان در تسلا در آگوست 2020 فعال کرده اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار