حمله پلیس کره جنوبی به صرافی رمزنگاری که ادعا می شود در کلاهبرداری بازاریابی 214 میلیون دلاری نقش داشته است

مقامات کره جنوبی حمله بزرگی را علیه صرافی رمزنگاری داخلی آغاز کرده اند که گفته می شود در کلاهبرداری بازاریابی چند سطحی میلیونی (MLM) نقش داشته است. پلیس پلتفرم V Global را به اجرای عملی غیرقانونی متهم می کند که گفته می شود صدها میلیون دلار از سرمایه گذاران سرقت کرده است.

به گفته Yonhap، پلیس برای انجام جستجو در 22 دارایی مرتبط با این صرافی رمزنگاری ، از جمله دفتر مرکزی مستقر در منطقه مالی گانگنام در سئول ، از دادگاه حکم گرفته است.

اگرچه رسانه های محلی از افشای هویت صرافی ارز دیجیتال توسط پلیس در مرحله اول خودداری کردند ، کاربران رسانه های اجتماعی شروع به شرط بندی خود در مورد V Global کردند که احتمالاً در این جریان درگیر است. در حقیقت ، Hanguk Kyungjae روز چهارشنبه خبر را تأیید کرد.

محققان درگیر در این پرونده معتقدند که مدیرعامل این شرکت که توسط رسانه ها به عنوان «Lee» شناخته می شود، می تواند ادعا کند «ارز دیجیتال را با استفاده از روش های بازاریابی چند سطح می فروشد».

گفته شد ، دادگاهی در سئول دستور داد که دارایی های متعلق به این شرکت به ارزش 214 میلیون دلار از زمان پخش این خبر در مطبوعات مسدود شود.

همانطور که در برنامه های فریب دهنده و کلاهبردار MLM معمول است ، مقامات گفتند که این عملیات به عنوان یک شرکت مادر صرافی ارز دیجیتال داخلی شناخته شده مانند Upbit با پیش فرض تضمین درآمد با بازده بالا برای کسانی که در این پلتفرم جعلی معاملات سرمایه گذاری می کنند ، ارائه می شود.

SBS گزارش می دهد که مدیر عامل شرکت و همدستانش به کلاهبرداری بیش از 40000 عضو از آگوست 2020 متهم شده اند.

در حال حاضر ، وب سایت V Global در نسخه دسک تاپ خود یک پیام خطای فنی را نشان می دهد که می گوید: «رفع این مشکلات ممکن است حدود 4 ساعت طول بکشد».

با این حال ، این پیام بیش از یک روز است که آنلاین است و وب سایت تلفن همراه آن اشاره کرده است که خطایی در سیستم های معامله مشاهده شده و در دست بررسی است.

کره جنوبی یک سیاست سختگیرانه برای تنظیم پروژه های بازاریابی چند سطح در کشور دارد و آنها توجه ویژه ای به نقشه های ساختگی MLM مربوط به رمزنگاری دارند. طبق این قانون ، شرکت هایی که از چنین تکنیک هایی برای تبلیغ محصولات استفاده می کنند باید قانون فروش خانه به خانه (Door-to-Door) را رعایت کنند و باید در کمیسیون تجارت عادلانه ثبت شوند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار