حضور یک اپلیکیشن جعلی در اپل استور ، هم اعتبار آن را خدشه دار کرد و هم ارزهای دیجیتال کاربران را به باد داد!

گزارشها حاکی از آن است که اپلیکیشنی مخرب و با ظاهر اپ Trezor در اپل استور ، کیف پولهای دیجیتال کاربران را خالی کرده و در یکی از رخدادها تنها از یک کاربر بیش از 17 بیتکوین معادل 600 هزار دلار به سرقت برده است.

این اپلیکیشن قلابی مستقیما از اپل استور که عنوان امن ترین مارکت اپلیکیشن ها را یدک می کشد دانلود شده است و این امر موجب شده تا مالباختگان حتی بیش از از دست دادن رمزارزهای خود از سهل انگاری اپ استور خشمگین باشند.

در تاریخ 2 دسامبر سال 2020، تولید کننده کیف پول سخت افزاری Trezor، در مورد یک برنامه کلاهبرداری مشابه در Google Play Store، توییت کرد. در آن زمان این شرکت هشدار داد:

“یک هشدار به تمام کاربران اندرویدی که دستگاه های Trezor دارند. این برنامه یک کلاهبرداری است و هیچ ارتباطی با SatoshiLabs و Trezor ندارد. ما قبلاً آن را به تیم Google گزارش داده ایم. همیشه هر عملی را روی دستگاه خود تأیید نکنید و هرگز کلمات کلیدی را تایپ نکنید، تا زمانی که Trezor از شما بخواهد.”

برنامه ای که Christodoulou، مال باخته بیتکوینی، بارگیری کرد نه تنها یک فریبکار قلابی بود، بلکه هکرهای مخرب وجوه او را نیز به سرقت بردند. کریستودولو به مطبوعات توضیح داد آنها به اعتمادی که من به آنها داشتم خیانت کردند. اپل لیاقت این را ندارد که با این مسئله کنار بیاید. اپل قرار است با دقت عمل کند و برنامه هایی که از App Store بارگیری می شوند ایمن معرفی می شوند! “

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار