مبادلات رمزنگاری کره جنوبی جستجو برای راه حل های یکپارچه AML

فقط چند ماه مانده به تصویب قانون جدید لازم الاجرای تمام صرافی های رمزنگاری شده کره جنوبی برای اجرای سیاست های سختگیرانه ضد پولشویی (AML)، اکنون رقابت برای اتخاذ راه حل های زودهنگام و جلوگیری از افتادن قانون است.

مبادلات رمزنگاری کره جنوبی قبل از تغییرات قانونی سال آینده، کدام راه حل های AML را اتخاذ می کنند؟ و چگونه ممکن است بر مشتریان تأثیر بگذارند؟

مشاور تجاری بلاکچین و کارمند سابق بخش بانکی لی جونگ چول به Cryptonews.com گفت:

«به نظر می رسد بزرگترین بازیکنان رمزنگاری علاقه زیادی به ارائه راه حل های «همگرایی» دارند که به شما امکان می دهد پروتکل های اولیه AML و Know-Your-Customer (KYC) را به سرعت و با یک سرعت پاک کنید.

برخی حتی می خواهند از اسناد دیجیتال مبتنی بر بلاکچین یا راه حل های ID غیرمتمرکز (DID) استفاده کنند یا با استفاده از همان فرآیندهایی که بانک ها استفاده می کنند ساده سازی کنند. آنها نمی خواهند ثبت نام برای یک حساب به طرز منفی پیچیده ای انجام شود و برای جلوگیری از این مسئله می جنگند.»

لی اظهار داشت که تجربه کاربری روان اولویت همه صرافی های بزرگتر بود.

او گفت:

«راه حل های AML احتمالاً یکپارچه خواهند بود. مشتریان حتی در بیشتر موارد متوجه وجود آنها نخواهند شد، مگر اینکه معامله هایی را انجام دهند که پرچم های قرمز را در بانک بالا بکشند.»

به ازای هر روز، برخی از صرافی ها آماده سازی راه حل های AML خود را در ماه فوریه آغاز کردند، حتی قبل از اینکه قانون جدید تصویب شود.

Upbit اظهار داشت که این شرکت با Chainalysis آمریکا کار کرده و سیستم AML خود را ایجاد کرده است.

در همین حال، Rival Bithumb با یک شرکت به نام OctaSolutions همکاری کرده است که به عنوان بخشی از سیستم جدید گزارش معاملات مشکوک (STR) راه حل های تأیید مشتری را ارائه می دهد.

هر دو شرکت همچنین از راه حل های ارائه شده توسط GTOne، یک شرکت فناوری حاکمیتی که در حال حاضر خدمات مربوط به AML را به بانک های بزرگ تجاری کشور ارائه می دهد، استفاده خواهند کرد.

دو عضو دیگر صرافی سنتی «big four»، Coinone و Korbit، با ارائه دهنده راه حل AML ، Able Consulting، شرکتی که توسط متخصصان سابق AML در Samil-PwC ایجاد شده است، علاوه بر توسعه داخلی، همکاری کرده اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار