تریدرهای سازمانی نسبت به بیت‌کوین دیدگاهی نزولی دارند

معاملات ملالت‌آور بیت‌کوین طی ده هفته گذشته هیچ علامتی از آینده مشخصی را نشان نمی‌دهند. این رمزارز در طی دو سه ماه گذشته با وود نواسانات بسیارش، نتوانسته جهت‌گیری مشخصی را ایجاد کند. همچنین، داده‌های مربوط به گزارش تعهد تریدرها در CME نشان می دهد که اکثریت سرمایه‌گذاران سازمانی بیت‌کوین شورت هستند. این نشان از این است که آنها پیش بینی می‌کنند که فاز تحکیم کنونی به یک حرکت نزولی ختم ‌می‌شود

اگرچه این رمزارز در محدوده معاملاتی بلند مدت خود، نوساناتی را مشاهده کرده است، اما در طی دو سه ماه گذشته نتوانسته جهت‌گیری مشخصی را ایجاد کند. به نظر می رسید که پرایس‌اکشن بین 9000 تا 10،000 دلار به نفع فروشندگان باشد، اما با این حال، بیت‌کوین مرتباً سقف‌های پایین‌تری ثبت کرده است. این روند حتی صبح امروز نیز مشاهده شد که بیت‌کوین قبل از برگشت سریع به 9100 دلار، به سقف‌های حدود 9400 دلار رسیده بود.

داده‌های مربوط به گزارش تعهد تریدرها در CME نشان می دهد که اکثریت سرمایه‌گذاران سازمانی بیت‌کوین شورت هستند. این نشان از این است که آنها پیش بینی می‌کنند که فاز تحکیم کنونی به یک حرکت نزولی ختم ‌می‌شود.

تحلیلگران، یک پرایس اکشن «نا‌مطلوب» را  پیش‌بینی می‌کنند

در زمان نگارش این مطلب، بیت‌کوین در قیمت 9220 دلار در حال معامله شدن بود. اوایل صبح امروز، خریداران آن را به سقف های 9350 دلار نیز رساندند. در این سطح قیمت، گاوها با هجمه‌ی قابل توجهی از فشار فروش روبرو شدند که بیت‌کوین را به 9،100 دلار داد. در حال حاضر خریداران در تلاشند تا از شکستن قیمت زیر حمایت کلیدی که در قیمت 9200 دلار شکل گرفته، جلوگیری کنند.

توجه به این نکته مهم است که با توجه به پرایس‌اکشن چند هفته‌ی اخیر بیت‌کوین، سقف روزانه 9350 دلار، یعنی یک سقف پایین‌تر دیگر را نشان میدهد. این امر ضعف نهفته در بین خریداران این رمزارز را نشان می دهد و نشان میدهد که در روزها و هفته های آینده ادامه روند نزولی قریب ال وقوع است.

یکی از تحلیلگران اخیراً توضیح داده است که سطح 8600 دلار یک حمایت حیاتی در کوتاه مدت است.

وی خاطرنشان می کند که شکسته شدن زیر این سطح ممکن است عملکرد نامطلوب قیمت و یک روند نزولی تازه به دنبال داشته باشد.

وی گفت:

من فکر می کنم اگر بیت‌کوین در زیر 8600 دلار شکسته شود، ممکن است سریعاً نزولی شده و شاهد پرایس‌اکشن نامطلوبی باشیم.

اکثریت غریب به اتفاق معامله گران سازمانی روی بیت‌کوین شورت هستند

طابق گزارش تعهدات معامله‌گران CME، اکثریت قریب به اتفاق تریدرهای سازمانی که از این پلتفرم استفاده می کنند،روی بیت‌کوین به صورت اختصاصی در پوزیشن‌های شورت قرار دارند. شرکت جمع‌‍آوری داده‌های رمزارزی، Unfolded، در این باره به نموداری اشاره کرد که پوزیشن‌های تریدرهای خرد، حرفه‌ای و سازمانی را نشان می دهد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار