دونالد ترامپ به وزیر خزانه داری : به دنبال بیت کوین برو

مطابق کتاب جدید جان بولتون «اتاق که در آن اتفاق افتاد»، ترامپ مدت ها قبل از توییتر ژوئیه 2019 علیه بیت کوین مخالفت کرده بود.

به گفته جان بولتون مشاور پیشین امنیت ملی، رئیس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ می خواست عدم تمایل ظاهری خود را نسبت به بیت کوین از توییتر و به سطح نظارتی بکشاند.

مقاله ای در تاریخ 18 ژوئن در Forbes در مورد کتاب جدید بولتون، «اتاق که در آن اتفاق افتاد»، نشان می دهد که بولتون شنیده است که ترامپ به وزیر امور خزانه داری استیون منوچین گفته است که «به دنبال بیت کوین بروید».

گفتگو بین ترامپ و منوچین در رابطه با تحریم های تجاری و تعرفه ها علیه چین در ماه می 2018 بود.

این اولین باری نیست که ترامپ ابراز بیزاری از رمزنگاری کرده است. او در ماه ژوئیه سال 2019 در یک توییتر بیت کوین (BTC) را «چیزی غیر پول» و «حباب نازک» خواند. وی با حمله به توکن لیبرا فیس بوک ادامه داد: «اندک ایستادگی یا اعتماد به نفس».

حمایت از ترامپ

وزیر خزانه داری از مواضع ترامپ در رسانه ها پس از توئیت های ژوئیه 2019 حمایت کرد و گفت

کاخ سفید «تمام دارایی های رمزنگاری را بررسی می کند» و متعاقباً ادعا کرد که BTC و سایر ارزهای دیجیتال برای پولشویی بیشتر از پول نقد استفاده می شوند.

در فوریه سال جاری، منوچین در یک گزارش اعلام کرد که وی «الزامات جدید قابل توجهی » را برای رمزنگاری ارز با شبکه اجرای جرائم مالی اعلام می کند و به نظارت بیشتر دولت فدرال برای جلوگیری از پولشویی اشاره کرد.

.رئیس جمهور آمریکا در اکتبر سال 2018 میک مولوانی را به عنوان رئیس کارمندان کاخ سفید منصوب کرد. مولوانی طرفدار بیت کوین است و BTC را ارزی نامیده است که توسط هیچ دولتی قابل تعویض نیست.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار