تاریخ اولین جلسه دادگاه Ripple مشخص شد

در خصوص پرونده LANDMARK SEC علیه Ripple ، تاریخ اولین جلسه دادگاه ریپل واقع در جنوب نیویورک در بخش کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تعیین شد. از هر دو طرف (شرکت ریپل و SEC) دعوت شده است که در تاریخ 22 فوریه برای جلسه مقدماتی با حضور قاضی آنالیسا تورس حاضر شوند و ادامه کار به علت شرایط کرونا، از راه دور و از طریق تلفن انجام می شود.

جلسات قبل از دادرسی معمولاً برای کمک به قضات در تشکیل پرونده و ایجاد جدول زمانی برای انجام فعالیت های قبل از محاکمه برگزار می شوند، قضات همچنین ممکن است از یک جلسه برای تعیین تاریخ دادرسی موقت نیز استفاده کند.

SEC می گوید Ripple از سال 2013 تاکنون XRP را به عنوان یک کنترل کننده قیمت به طور غیرقانونی خرید و فروش کرده است.

پرونده همچنین مدیر اجرایی شرکت Ripple، آقای برد گارلینگهاوس و یکی از بنیانگذاران شرکت ریپل، کریس لارسن را در مقام فراخواندن به دادگاه معرفی می کند.

در همین خلال شرکت ریپل اعلام کرد که مطابق قوانین دیوان عالی کشورمصوب سال 1946 تعریف از اینکه آیا یک ابزار بتواند به عنوان یک قرارداد سرمایه گذاری و یا یک اوراق بهادار باشد، یک اصل انعطاف پذیر است نه یک اصل استاتیک. اصلی که قادر به انطباق با تعداد بسیاری از اوراق بهادر به شیوه ها و اشکال مختلف می باشد.

از سوی دیگر SEC ریپل را متهم به این موضوع می کند که این شرکت عملا از XRP به عنوان سهام شرکت خود استفاده کرده است و می گوید در تمامی زمان ها، XRP یک قرارداد سرمایه گذاری بوده و هست و بنابراین می بایست تحت شرایط و الزامات قوانین اوراق بهادار فدرال باشد.

ریپل می گوید SEC در حقایق و قانون اشتباه می کند و اظهار می کند دارندگان XRP در سود ریپل سهیم نیستند و یا سود سهام دریافت نمی کنند و همچنین آنها حق رأی یا سایر حقوق شرکتی را ندارند.

ادعاهای این قانون گذار باعث خسارت دارایی دیجیتال ریپل شده است و قیمت ریپل را به شدت پایین آورده است.
بطوری که که در زمان انتشار اخبار دادخواست قیمت XRP از 0.60 دلار به حدود 0.20 دلار در زمان انتشار این مقاله سقوط کرده است یعنی چیزی حدود کاهش 60 درصدی.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار