بررسی کلاهبرداری گسترده بیت کوین توسط پلیس ایرلند

پلیس ایرلند به دلیل افزایش تعداد پرونده های مربوط به کلاهبرداری گسترده بیت کوین که افراد با سرمایه خالص زیاد در این کشور را هدف قرار می دهد ، در حالت آماده باش است. وضعیت نگران کننده شده است زیرا معاملات مشکوک با ارزش بالا قبلاً توسط مقامات مورد توجه قرار گرفته بود.

طبق روزنامه ایرلندی تایمز ، Gardaí (پلیس ایرلند) درمورد آنچه کلاهبرداری بزرگ ارز دیجیتال می داند و مجرمان ممکن است در این کشور اقامت داشته باشند ، تحقیق می کند. یک بانک محلی قبلاً نگرانی در مورد معامله مشکوک 500000 یورویی (586،500 دلار) از یک حساب خاموش را مطرح کرده بود.

پس از سوالات انجام شده توسط گاردای، مشتری مسن تر که می خواست چنین مبلغی را در آنچه که وی فکر می کرد یک فرصت تجاری مجاز است ، سرمایه گذاری کند ، توصیه پلیس را برای ارسال پول فیات پذیرفت. اما به نظر می رسد معاملات مشابه دیگری قبل از اقدام برای جلوگیری از انتقال 500000 یورویی به کیف پول مجرمان انجام شده است. در واقع ، قربانی می خواست پول را به ارز دیجیتال مبادله کند و سپس آن را به یک کیف پول بیت کوین (BTC) متعلق به کلاهبرداران واریز کند.

اگرچه از زمان انتشار خبر کلاهبرداری گسترده بیت کوین ، دستگیری صورت نگرفته است ، اما پلیس ایرلند قبلاً در ملکی در جنوب دوبلین بازجویی هایی انجام داده است که گفته می شود با برخی از مظنونان مرتبط بوده است. این گزارش می گوید تلفن های همراه ، رایانه ، پول نقد ، کیف های دستی طراح و جواهرات توسط مقامات کشف و ضبط شده است.

علاوه بر این ، تحقیقات بر روی چگونگی برخورد مجرمان که برخی از آنها اتباع خارجی و مستقر در دوبلین هستند، با قربانیان و جلب اعتماد آنها متمرکز شده است.

پلیس نگران مقصد برخی از وجوه دریافتی توسط کلاهبرداران مشهور بیت کوین است ، آنها در تلاشند مشخص کنند که چه مقدار پول به فیات مبادله شده است و آیا این پول در حسابهای بانکی خارج از کشور نگهداری می شود یا داخل. با این وجود ، گاردای معتقد است که این مبالغ می تواند به « میلیون ها دلار» رسیده باشد.

Pat Lordan، مقام اداره ملی جرایم اقتصادی گاردای ، اخطار زیر را صادر کرد:

«یک مورد مربوط به یک حرفه بازنشسته اهل میدلند بود که کل حقوق بازنشستگی و پس اندازش نزدیک به 250،000 یورو را از دست داد. توصیه ما ساده است: به روشهای ناخواسته پاسخ ندهید ، مواظب ادعاهای غریبه و نا آشنا باشید و هرگز اجازه ندهید کسی از راه دور به رایانه شما دسترسی داشته باشد».

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار