بررسی روند جرایم اینترنتی پس از همه گیری ویروس کرونا

براساس گزارش جدید Securelist ، پیش بینی کرد به احتمال زیاد ، کلاهبرداری و سرقت رمز ارز ها در جهان پس از ویروس کرونا رشد خواهد کرد.

Securelist، طی انتشار گزارشی، انواع خاصی از حملات مالی که احتمالاً در سال 2021 افزایش پیدا خواهد کرد را پیش بینی نمود.

بر اساس این پیش بینی موج فقر ناشی از همه گیری ویروس کرونا به طور حتم باعث ورود افراد بیشتری به عرصه جرایم از جمله جرایم اینترنتی (از جمله جرایم مربوط به بیت کوین) خواهد شد.

در متن گزارش آمده که بیت کوین به عنوان مشهورترین دارایی دیجیتال، جذاب ترین دارایی، برای جرایم اینترنتی است.

امکان سقوط ارزهای ملی در برخی کشورها پس از همه گیری کرونا وجود دارد و این عامل باعث جذاب تر شدن دارایی دیجیتال از جمله بیت کوین و در پی آن افزایش سرقت در شبکه آن خواهد شد. به دلیل اینکه بیت کوین محبوب ترین رمز ارز است .

در پست Securelist آمده است :

«ما باید انتظار داشته باشیم که مجرمان اینترنتی به رمز ارز ها روی بیاورند. آنها ممکن است به ارزهای دیگری با حریم خصوصی بیشتر مانند Monero روی بیاورند تا ابتدا از این ارزها به عنوان ارز انتقالی استفاده کنند و سپس وجوه را به ارز رمزنگاری شده دیگری از جمله بیت کوین تبدیل کنند.»

همانطور که قبلاً در گزارش های Cointelegraph آمده بود، اگرچه برخی از بخش های رمزنگاری (مانند DeFi) به کانون های جدیدی برای فعالیت های جنایی تبدیل شده اند، اما در نگاه کلی، جرایم مربوط به ارز های رمزنگاری در سال 2020 به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

لازم به ذکر است که البته طبق گزارشی از شرکت VPN Atlas VPN، حمله های مخرب مربوط به ارز های رمزنگاری و بلاکچین احتمالاً در سال 2021 روند نزولی خود را ادامه خواهند داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار