بانک JPMorgan ، با DBS Group و Temasek برای توسعه بستر تجارت مبتنی بر بلاکچین همکاری می کند

بانک برجسته آمریکایی JPMorgan با همکاری شرکت سرمایه گذاری مستقر در سنگاپور Temasek و DBS Group Holdings برای ایجاد یک تسویه حساب ارزی ، تجارت و پرداخت مجهز به بلاکچین برای معاملات یکپارچه فرامرزی همکاری کرده است. شرکتی که پشت پلتفرم جدید مبتنی بر بلاکچین است ، Partior نامیده می شود. این فناوری از بلاکچین برای ساده سازی تسویه حساب های فرامرزی ، تجارت و پرداخت ها با به حداقل رساندن تأخیر و اصطکاک های فعلی استفاده می کند.

بر اساس این بیانیه ، « انتظار می رود پارتیور، ریل پرداخت عمده فروشی را بر اساس پول دیجیتالی بانک تجاری ایجاد کند تا تسویه «اتمی» یا پرداخت بلافاصله را برای انواع معاملات مالی امکان پذیر کند. این به بانک ها کمک می کند تا از چالش های ارائه شده توسط روش استاندارد کنونی پردازش پرداخت های جهانی عبور کنند».

حتی در عصر دیجیتال ، پرداخت های فرامرزی گاها دست و پا گیر و کند است ، این چالشی است که پلتفرم مجهز به بلاکچین قصد حل آن را دارد.

 به گفته Sopnendu Mohanty ، مدیر ارشد فناوری اطلاعات در سازمان پولی سنگاپور:

«راه اندازی Partior یک لحظه جهانی برای ارزهای دیجیتال است ، که نشان دهنده حرکت ها و آزمایشات به سمت تجاری سازی و پذیرش و انطباق زنده است».

در آینده انتظار می رود پلتفرم مبتنی بر بلاکچین برای تکمیل طرح های در حال انجام ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) طراحی شود. JPMorgan به طور مداوم در فضای رمزنگاری / بلاکچین درگیر است. به عنوان مثال ، این بانک برتر آمریکایی ماه گذشته یک سبد سرمایه گذاری ایجاد کرد که با یازده شرکت متمرکز بر رمزنگاری مانند Nvidia ، Square و MicroStrategy مرتبط بود.

این ابزار بدهی سرمایه گذاران را قادر می سازد تا در معرض مستقیم سبد شرکت های بیشتری مانند PayPal ، Advanced Micro Devices ، Taiwan Semiconductor Company ، Intercontinental Exchange ، CME Group ، Overstock.com و Silvergate Capital قرار بگیرند.     

 انتظار می رود این محصول مالی جدید به سرمایه گذاران نهادی اجازه دهد بدون داشتن مستقیم دارایی های دیجیتال ، در معرض بازار ارزهای دیجیتال قرار گیرند.             

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار