بانک فدرال قصد دارد در ماه ژوئیه از نمونه های اولیه دلار دیجیتال رونمایی کند

فدرال رزرو به طور فعال روی ارز دیجیتال بانک مرکزی کار می کند و برخی از نمونه های اولیه در حال اتمام است. بانک فدرال رزرو بوستون و موسسه فناوری ماساچوست (MIT) قصد دارند از اوایل ماه ژوئیه از دو نمونه اولیه دلار دیجیتال رونمایی کنند.

Jerome Powell، رئیس فدرال رزرو ، هفته گذشته به عنوان بخشی از رویدادی که توسط بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) درباره نوآوری دیجیتال بانک مرکزی برگزار شد ، گفت که بانک مرکزی ایالات متحده به طور فعال در حال راه اندازی دلار دیجیتال است. فدرال رزرو ایالات متحده به طور فعال روی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) کار می کند. حداقل دو نمونه اولیه از یک دلار دیجیتال در دست تکمیل است که توسط مقامات بانک فدرال رزرو بوستون و موسسه فناوری ماساچوست (MIT) ساخته شده است. James Cunha، رهبر این پروژه برای فدرال رزرو بوستون ، گفت: آنها قصد دارند تحقیقات خود را به زودی در ماه ژوئیه رونمایی کنند. او به بلومبرگ گفت:

«بانک فدرال بوستون و MIT امیدوارند که در سه ماهه سوم از برخی کارهای خود رونمایی کنند ، از جمله حداقل دو سیستم‌عامل نرم افزار نمونه که می توانند معاملات انجام شده با دلار دیجیتال را جابجا، ذخیره و تسویه کنند».

کونه توضیح داد ، پس از انتشار نمونه های اولیه ، دیگران می توانند کد را ببینند و بر اساس آن کار کنند. وی ادامه داد: مسائل عمده ای وجود دارد که بانک مرکزی ، خزانه داری و کنگره باید در مورد دلار دیجیتال رسیدگی کنند. این موارد شامل این می شود که آیا بانک فدرال باید حساب های مشتری خود را میزبانی کند ، اجازه می دهد ناشناس بماند و در صورت حمله سایبری یا معامله اشتباه مصرف کنندگان از چه حمایتی برخوردار می شوند.

به نقل از کونه: «ما فکر می کنیم مهم است که منتظر بحث های سیاسی نباشیم زیرا در این صورت حدود یک سال عقب خواهیم ماند».«این امر باعث می شود تا صنعت با بحث و گفتگو جدی روبرو شود».

پاول رئیس فدرال رزرو گفت که بانک مرکزی فقط با حمایت رهبران منتخب کشور این دلار دیجیتال را به طور کامل اتخاذ می کند. او در ماه فوریه گفت که دلار دیجیتال «پروژه ای با اولویت بسیار بالا» برای بانک فدرال است. هفته گذشته پاول تأکید کرد: «ما نیاز به خرید از کنگره ، از طرف دولت ، از طریق عناصر گسترده مردم داریم».

«ما بدون حمایت کنگره به این کار ادامه نخواهیم داد و من فکر می کنم که این ایده آل به شکل یک قانون مجاز خواهد بود، نه این که بخواهیم قانون خود را برای این کار تفسیر کنیم».

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار