• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • اخبار بیت کوین
  • >
  • بانک سنگاپور می گوید ارزهای دیجیتال می تواند جایگزین طلا به عنوان ذخیره ارزش شوند اما بعید است جایگزین ارزهای فیات شوند

بانک سنگاپور می گوید ارزهای دیجیتال می تواند جایگزین طلا به عنوان ذخیره ارزش شوند اما بعید است جایگزین ارزهای فیات شوند

یک یادداشت تحقیقاتی جدید منتشر شده توسط بانک سنگاپور (BOS) نشان می دهد که ارزهای دیجیتال بیشتر جایگزین طلا به عنوان ذخیره ارزش می شوند. با این حال ، این یادداشت می گوید بعید است که چنین ارزهای دیجیتالی حتی با رشد جذابیت آنها بتوانند جایگزین ارزهای فیات شوند.

طبق یادداشت تحقیق ، این نوسان ارزهای دیجیتال است که آن ها را تبدیل به «یک واحد مبادله ناکارآمد» می کند. این ناکارآمدی ، به نوبه خود ، ارزهای دیجیتال را به یک وسیله مبادله نامناسب تبدیل می کند.

هنوز هم ، همانطور که در یک گزارش محلی توضیح داده شده است ، ارزهای دیجیتال در صورت غلبه بر «موانع کلیدی مانند اعتماد ، نوسان ، پذیرش مقررات و خطرات شهرت» شانس زیادی دارند.

وقتی این موانع برطرف شوند ، چنین «ارزهای دیجیتال همچنین می توانند در اوراق بهادار سرمایه گذاران به عنوان دارایی امن برای ایجاد تنوع در دارایی ها استفاده شوند».

در همین حال ، همان گزارش رسانه ای به نقل از منصور محی الدین ، اقتصاددان ارشد BOS ، توضیح می دهد که سرمایه گذاران همچنین «به موسسات قابل اعتماد نیاز دارند تا بتوانند ارزهای دیجیتال را به طور ایمن نگه دارند». علاوه بر این ، این اقتصاددان می گوید: «نقدینگی باید به طور قابل توجهی بهبود یابد تا نوسانات را به سطوح قابل کنترل کاهش دهد».

اگرچه ارزش بیت کوین در سال گذشته بیش از 300٪ افزایش یافته است ، اما بطور کلی دارایی های دیجیتال، نوسانات قیمت گسترده ای را تجربه کرده اند. در یک زمان ، دارایی ارز دیجیتال بیش از 30٪ در روزی که به پنجشنبه سیاه معروف شده است ، سقوط کرد.

محی الدین با استفاده از این سقوط قیمت به عنوان مثال نتیجه می گیرد که دارایی ارز دیجیتال در واقع «با سهام و سایر دارایی های ریسک ارتباط دارد تا اینکه به عنوان یک پناهگاه امن، تجارت کند.»

طبق ارزیابی این اقتصاددان ، این بدان معناست که دارایی ارز دیجیتال «به احتمال زیاد توسط سرمایه گذاران در طی بحران بازار ریزش پیدا می کند، همانطور که در ابتدای همه گیری در مارس 2020 اتفاق افتاد».

در همین حال ، BOS پیشنهاد می کند که افزایش مشارکت در بازارهای ارزهای دیجیتال توسط سرمایه گذاران بزرگتر می تواند یکی از راه های حل چالش نقدینگی باشد.

BOS می گوید:

«مشارکت افزایش یافته توسط سرمایه گذاران نهادی مانند مدیران دارایی با افق زمانی طولانی تر نسبت به خریداران خرده فروشی یا صندوق های تامینی می تواند به افزایش نقدینگی ، نوسانات پایین تر و منجر به اقدام قیمت ها بیشتر از مبانی نظیر حدس و گمان کمک کند».

با توجه به عملکرد بالقوه ارزهای دیجیتال به عنوان گزینه های جایگزین پول فیات ، یادداشت تحقیقاتی BOS، خطرات اعتبار آنها را یک مانع می داند.

همچنین ، محی الدین استدلال می کند که دولت ها عدم تمایل خود را برای پذیرفتن یک فناوری که «می تواند ارزهای ملی را به طور بالقوه جابجا کند»، نشان داده اند.

علاوه بر این ، او می گوید دولت ها ممکن است فناوری هایی را که «توانایی سیاست گذاران برای چاپ پول در زمان بحران های اقتصادی» را محدود می کنند تحمل نکنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار