بازی‌ های بلاک چینی و درآمد میلیون دلاری آنها

شرکت فلیپ‌ساید کریپتو (Flipside Crypto) با انتشار مطلبی طی یک ماه گذشته، به بازار سودآور بازی‌ های بلاک چینی (Blockchain gaming) اشاره کرد.این شرکت در زمینه تجزیه و تحلیل اطلاعات بلاک چین فعالیت می‌کند. در این گزارش درآمد سه بازی محبوب این حوزه یعنی CryptoKitties، Gods Unchained و My Crypto Heroes با هم مقایسه شده است.

بازی بلاک چینی کریپتوکیتیز و درآمد ۲۷ میلیون دلاری

کریپتوکیتیز (CryptoKitties) در رده اول بیشترین درآمد حاصل از بازی‌ های بلاک چینی قرار گرفته است. موضوع این بازی که در نوامبر سال ۲۰۱۷ منتشر شده است در مورد خرید، پرورش و فروش بچه گربه‌های مجازی است که ابتدا به وسیله بلاک چین اتریوم پشتیبانی می‌شد. این بازی که یک فرصت عالی برای دوست داران گربه است توانست به خوبی نظر این افراد را به خود جلب کند و با موفقیت چشمگیری روبرو شد.

این گربه ها دارای صفاتی هستند که از پدر و مادر خود کسب می کنند و این ویژگی باعث تفاوت در ارزشگذاری آنها می شود. جالب است که در یکی از معاملات در این بازی یک گربه به ارزش ۶۰۰ اتر یا ۱۷۲ دلار به فروش رسید.

کریپتوکیتیز در سال اول راه‌اندازی توانست ۲۷٬۹۲۲٬۵۲۶ دلار درآمد کسب کند که بیش از ۲۰ میلیون دلار آن به عنوان پاداش به کاربران پرداخت شد.بازی های بلاک چینی

بازی Gods Unchained

بازی دیگر موفق، بازی Gods Unchained می باشد که در سال اول فعالیت خود موفق به کسب درآمد ۴٫۲ میلیون دلاری شد که ۲۳۷ هزار دلار آن سهم بازیکنان آن شد. بازی My Crypto Heroes هم که در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه شد نزدیک به ۱٫۵ میلیون دلار درآمد کسب کرد که فقط ۱۱۸ هزار دلار آن به بازیکنان رسید.

این موضوع نشان می‌دهد نسبت پرداخت در شرکت‌های بسیار متفاوت است. برای مثال کریپتوکیتیز بیش از ۷۵ درصد درآمد خود را به بازیکنان باز می‌گرداند، در حالی که دو شرکت دیگر تقریبا تمام درآمد به دست آمده را  خودشان در اختیار می‌گیرند.

بعد از این موفقیت چشمگیر حالا توسعه دهندگان کریپتوکیتیز دست به کار شدند تا بلاک چین اختصاصی خودشان به نام بلاک چین فلو (Flow Blockchain)  را راه اندازی کنند هستند تا بازی را از بلاک چین اتریوم به بلاک چین مخصوص خود انتقال دهند. توسعه دهندگان بازی علت این کار را مشکلات مربوط به مقیاس‌پذیری اتریوم اعلام کردند.

با اینکه این بازی هنوز در بلاک چین اتریوم پشتیبانی می شود اما اکثر ویژگی‌های جدید آن تنها روی بلاک چین فلو در دسترس خواهد بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار