انتقال سکوی عظیم 70 مگاواتی استخراج بیت کوین به روسیه

حرکت های بزرگی در صنعت استخراج بیت کوین در روسیه در حال وقوع است. یک استخراج گر (ماینر) ناشناس آنچه به عنوان بزرگترین دسته تجهیزات استخراج ارز دیجیتال معرفی شده است را به این کشور می فرستد.

به گفته کومرسانت ، این ماینر ناشناخته تقریباً 20 هزار دستگاه را با ظرفیت 70 مگا وات، بوسیله 14 کامیون حمل کرده است. برآوردهای رسانه ها نشان می دهد که این سخت افزار حمل شده از آسیا تقریباً بین 40 تا 60 میلیون دلار ارزش دارد.

این مرکز داده ها مجهز به Bitriver در Irkutsk، بزرگترین شهر ایرکوتسک ، در منطقه فدرال سیبری و با بیش از 600000 نفر ساکن واقع شده است.

Igor Runets ، مدیر عامل و بنیانگذار مرکز داده Bitriver ، می گوید که این تحویل در ماه دسامبر انجام شده است. بلافاصله پس از انتقال ، کارکنان مرکز داده دکل های استخراج بیت کوین را نصب کردند.

Runets همچنین اضافه کرد که آنها یک آشیانه جداگانه در Bratsk ، در همان منطقه مستقر کردند ، که به عنوان مرکز داده سطح tier-III عمل خواهد کرد تا «ایمنی بسیار بالایی» را برای بقیه دسته ها فراهم کند. مدیرعامل مرکز داده Bitriver گفت: مارک های تجهیزات مبتنی بر ASIC خریداری شده شامل Bitmain ، Whatsminer ، Innosilicon و Avalon است.

Artyom Eremin، رئیس Chilkoot – یکی از توزیع کنندگان رسمی تجهیزات استخراج ارز دیجیتال در روسیه – گفت که هزینه های خرید Bitriver اخیر ممکن است به 50 میلیون دلار برسد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار