افزایش کارمزد بیت کوین با افزایش سختی شبکه

به گزارش Glassnode در روزهای اخیر شاهد افزایش 8.9٪ سختی استخراج بیت کوین در شبکه بودیم، در حالی که نرخ هش، به بیش از 130 اگزاهش بر ثانیه  رسید. طی هفته گذشته چند بار قیمت بیت کوین به بیش از 19000 دلار رسید و به زیر 17000 دلار نیز کاهش یافت.

افزایش سختی استخراج، شروع چرخه های صعودی در سال های 2013 و 2016 را نشان می دهد. اگرچه باید دید که آیا افزایش قیمت اخیر بیتکوین که در فاصله 3 درصدی با اوج خود قرار دارد طولانی مدت است یا خیر.
با انتقال دارایی های نهنگ ها به صرافی ها، در هفته گذشته قیمت بیت کوین 11 درصد کاهش یافت.

سختی شبکه و نرخ هش

سختی بیشتر در استخراج می تواند به معنای افزایش کارمزد برای کاربران، افزایش زمان مورد نیاز برای ایجاد یک بلوک و افزایش تعداد تراکنش های تایید نشده در ممپول بیت کوین (فضایی که تراکنش‌های معتبر اما تایید نشده بیتکوین، منتظر تایید توسط شبکه هستند) باشد. طبق تخمین های Earn.com، کارمزد معامله بیت کوین در حال حاضر 14272 ساتوشی یا تقریباً 2.60 دلار است.

بلاکچین اتریوم نیز اخیراً رکوردهای جدیدی را به ثبت رسانده است. به دنبال کاهش قیمت اتریوم از بیش از 600 دلار در 23 نوامبر به 513 دلار در عرض سه روز، Glassnode گزارش داد که سختی استخراج برای شبکه در بالاترین سطح دو ساله قرار دارد.

نرخ هش شبکه نشانه ای از این است که چه مقدار قدرت محاسباتی برای تایید تراکنش های بیتکوین اختصاص داده شده است که در ماه اکتبر با افت نرخ هش، سختی استخراج به بالاترین سطح رسید.
داده های Blockchain.com نشان می دهد که نرخ هش در بازه 17 اکتبر تا 2 نوامبر بیش از 27٪ کاهش یافته است و از 146.5 اگزاهش بر ثانیه  به 106.6 اگزاهش بر ثانیه رسیده است.
طبق اطلاعات BTC.com نرخ هش بیت کوین در حال حاضر 130.15 اگزاهش بر ثانیه  است. در زمان انتشار ، قیمت بیتکوین در بالای سطح 18000 دلار باقی مانده است که در 48 ساعت گذشته 1.9٪ افزایش یافته است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار