استلار چیست ؟ آشنایی با ارز دیجیتال (stellar)

استلار

استلار در سال 2014 به منظور رقابت با ریپل ساخته شد.از آن جایی که ریپل بر روی ارائه خدمات به بانک ها متمرکز شده،استلار Stellar بر روی کمک به انجام پرداخت ها بین افراد متمرکز شده است.

هدف اصلی استلار ، ایجاد ارتباط بین مردم ، بانک ها و سرویس های مالی برای انتقال سریع و امن پول با هزینه تراکنشی بسیار ناچیز است.شرکت ها و بانک های بزرگی در سراسر جهان مانند IBM و Deloitte به شبکه استلار پیوسته اند.

استلار بر خلاف بیت کوین که بر روی شبکه بلاک چین فعالیت میکند،بر روی شبکه غیر متمرکز خود فعالیت میکند و قابل استخراج نیست و در اول مقدار معینی از آن تولید شده است.همین امر باعث میشود که این ارز قابل استخراج نباشد.

لومن (Lumens)  نام رمز ارزی است که بر روی شبکه استلار با علامت اختصاری XLM استفاده می شود.در ابتدای اجرای شبکه ، 100 میلیارد لومن ساخته شده است. هزینه انجام تراکنش به وسیله شبکه استلار (Stellar) تنها 0.0001 XLM می باشد و معمولا در کمتر از 6 ثانیه انجام می شود.

همچنین این ارز از پل های به اصطلاح ارتباطی با نام انکر (anchors) استفاده میکند و فعالیت های مالی بر این بستر انجام میگیرند.

این انکرها در واقع همان موسسات مورد تایید می باشند که می خواهند به وسیله دلار یا یورو خطوط اعتباری باز کنند.بطور مثال شما در تهران زندگی می کنید و می خواهید 1000000 تومان به دوستی در فرانسه ارسال کنید.شما اگر معادل 10000000 تومان استلار از یک انکر (anchor) تهیه کنید ، او دفتر ثبت بر روی شبکه را بروزرسانی می کند و انکر در فرانسه می تواند با استفاده از آن معادل 10000000 تومان یورو به دوست شما بپردازد.اگر هر دو انکر از لومن در شبکه استلار استفاده کنند هزینه تراکنش برای آن ها کمتر از یک پنی می باشد.

 این ویژگی stellar را به رقیبی برای تمام کوین ها تبدیل کرده اما رقابت اصلی استلار با اتریوم و ریپل می باشد.استلار در حال رقابت با ریپل برای تبدیل شدن شریک تجاری کمپانی های بزرگ و بانک ها می باشد.

stellar ، به لحاظ امنیتی نیز سابقه‌ی بسیار خوبی دارد.شبکه استلار، تقریبا هیچ گونه هکی را تاکنون تجربه نکرده است.هزینه‌ بسیار کمی که با انجام هر تراکنش این ارز دیجیتال پرداخت می‌کنید،برای جلوگیری حملات DDoS (نوعی حملات سایبری به سرور)مورد استفاده قرار می‌گیرند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار