استخراج کنندگان بیتکوین از کل کشور آرژانتین برق بیشتری مصرف می کنند

پژوهش های دانشگاه کمبریج انگلستان با استفاده از یک ابزار محاسباتی نشان می دهد که استخراج بیتکوین سالانه 121 تراوات ساعت (TWh) برق مصرف می کند، به بیان دیگر مصرف برق بیتکوین از کل مصرف کشورهائی همچون آرژانتین (121 TWh)، هلند (108.8 TWh) و امارات متحده عربی (113.20 TWh) بیشتر است و به تدریج در حال نزدیک شدن به نروژ (122.20 TWh) است.

به گفته میشل راوچس، محقق مرکز مالی کمبریج، که با ایجاد ابزار آنلاین، اعداد و ارقام را اندازه گیری کرده است، با افزایش قیمت، مصرف انرژی نیز افزایش می یابد.

به دنبال اعلام تسلا مبنی بر اینکه حدود 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده و قصد دارد آن را به عنوان پرداخت در آینده بپذیرد، ارزش بیت کوین این هفته به رکورد 48000 دلار رسید. اما افزایش قیمت انگیزه بیشتری برای استخراج کنندگان بیت کوین برای راه اندازی هرچه بیشتر ماشین آلات فراهم می کند.

کارشناسان کریپتو الگوریتم به کار رفته در بیتکوین (PoW) را ناکارا ترین و ابتدائی ترین الگوریتم در میان تمامی رمزارزها قلمداد می کنند و مصرف نجومی برق و گرمازائی تجهیزات استخراج بیتکوین و تبعات منفی زیست محیطی آنرا فاجعه بار می دانند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار