استخراج ابری یا Cloud Mining چیست؟

کلود ماینینگ یا استخراج ابری یک روند استخراج ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و لایت کوین است که از راه دور قابل کنترل میباشد و معمولا این سرویس توسط شرکتهای استخراج ابری ارائه میشود. این روش مانینگ (استخراج) به ماینرها (کسانی که در استخراج مشارکت میکنند) اجازه میدهد که بتوانند بدون نیاز به مدیریت و نگهداری سخت افزار به کار استخراج بپردازند.

استخراج ابری به دلیل انعطاف پذیری و سهولت استفاده، بسیار مشهور است. دسترسی به قدرت هش، هرگز آسان تر از زمانی که استخراج ابری بوجود آمد، نبوده است. با ظهور این پدیده، نگرانی در مورد ظرفیت ، قابلیت اطمینان و عملکرد سخت افزار استخراج به کمترین حد خود رسیده است. با توجه به ظهور عصر دیجیتال، استخراج ابری آینده درخشانی در پیش دارد.

منشأ استخراج ابری

فعالیت استخراج ابری شامل اجاره مقداری قدرت محاسباتی به یک شرکت یا شخص جهت استخراج ارزهای دیجیتال است.

همانطور که میدانید استخراج ارز دیجیتال، فعالیت تأیید معاملات در شبکه بلاکچین، به لطف رایانه قدرتمندی است که ماینر نام دارد. در مقابل، دستمزد ماینر با ارز دیجیتال پرداخت می شود.

در اوایل سال 2010، ارزهای دیجیتال و پدیده استخراج، نوپا بودند و کمتر شناخته شده بودند، اما در آن زمان اولین علائم علاقه عموم شروع به ظهور می کند. در آن زمان فقط امکان استخراج با رایانه شخصی وجود داشت ، اما این کار به برخی مهارت های رایانه ای نیاز داشت و خیلی سریع ، دنیای استخراج با چرخشی که در سال 2013 انجام داد شتاب بیشتری را تجربه کرد. سال 2013 شاهد تغییرات عمده در تاریخ بیت کوین و استخراج بودیم. اولین بار در این سال بود که دو قله برتر قیمت بیت کوین مشاهده شد.

بین ژانویه و آوریل 2013 ، بیت کوین از 13 دلار به بیش از 250 دلار افزایش یافت، قبل از اینکه در پایان آوریل به 60 دلار سقوط کند و مجددا در دسامبر 2013 به قیمت 1000 دلار برسد.اما نوسان قیمت تنها عنصر جالبی نیست که در سال 2013 جهان شاهد آن بود.

در همان سال ، چندین شرکت کوچک متولد شدند که دنیای استخراج را برای همیشه تغییر دادند : Bitmain و Genesis Mining.

می توان گفت Bitmain امروز در طراحی رایانه های استخراج Asics ، که منحصراً برای استخراج ارزهای دیجیتال طراحی شده اند ، یک رهبر جهانی است. این شرکت در اولین اتفاق بازار گاوی در سال 2013 متولد شد، سوار بر موجی که همتای هلندی آن Bitfury در سال 2011 ایجاد کرده بود.

Genesis Mining رهبر جهانی در استخراج ابری است. البته اغلب به دلیل رسوایی ها و افتضاحات متعدد مورد انتقاد قرار می گیرد ، اما نمی توان واقعیت پیشگام بودن در این بازار را از آن نادیده گرفت.

تولد استخراج ابری

پس از پیدایش بیت کوین ، بسیاری از فعالان به سرعت فهمیدند که استخراج ارزهای دیجیتال می تواند به یک فعالیت بسیار سودآور تبدیل شود و به طور تدریجی ، ایده داشتن ماشین های اختصاصی برای این فعالیت گسترش یافت. در این شرایط بود که شرکت هایی مانند Bitfury یا Bitmain ظهور پیدا کردند. اما پس از آن دو مشکل بوجود آمد که اولین آن، قدرت محاسباتی بود.

تولید بیشتر نیاز به قدرت بیشتر و داشتن قدرت بیشتر نیاز به سرمایه گذاری بیشتر دارد. استقرار یک مزرعه استخراج، هزینه دارد.

پس از آن، حتی اگر سرمایه گذاران بیشتر و بیشتر بخواهند به این ماجراجویی بپیوندند، استخراج، به افراد باهوش تر در فناوری اختصاص دارد، مانع مهمی برای ورود به بازار که تا مدتها سرعت استفاده از ارزهای دیجیتال را کاهش داد.

در این زمینه است که Genesis Mining مفهوم استخراج ابری را ارائه داد: اجاره قدرت محاسباتی.

به این ترتیب ، مردم بدون محدودیت های مرتبط با سخت افزار و صرف نظر از موقعیت جغرافیایی، با سرمایه گذاری کمتر، به انقلاب استخراج ارز دیجیتال دسترسی پیدا کردند. سیستمی که به سرعت سرمایه گذاران را به خود جلب کرد و به Genesis امکان تأمین هزینه توسعه مزارع جدید را داد.

مزایای Cloud Mining

1 – شروع با یک سرمایه گذاری مناسب

این مزیت اصلی استخراج ابری است. مالک شدن یک ماشین استخراج، سرمایه گذاری نسبتاً سنگینی است که در دسترس همه نیست. استخراج ابری این امکان را میدهد که با سرمایه حداقل، اقدام به استخراج نمود

2 – استخراج بدون محدودیت

داشتن یک سیستم ماینر، نیاز به محلی برای استقرار و نگهداری دارد. باید از آن نگهداری شود و اطمینان داشت که همیشه در یک محیط سالم است. با استخراج ابری ، می توان همه این محدودیت ها را فراموش کرد.

3 – بدون آلودگی صوتی

استخراج یک فعالیت نسبتاً پر سر و صدا است و در دستگاه های Asics بیش از 70 دسی بل است. در این شرایط، بدون زیرزمین ، گاراژ یا اتاق مناسب ، صدای تولید شده غیر قابل تحمل خواهد شد. استخراج ابری این دردسر را ندارد.

4 – بدون افزایش قبض برق

همانطور که مطلع هستید استخراج، انرژی مصرف می کند و قیمت هر Kwh برق در اغلب کشورها بسیار گران است. به وسیله استخراج ابری هزینه ای برای برق پرداخت نمی شود.

معایب Cloud Mining

1 – خطر کلاهبرداری

در واقع ، استخراج ابری از شهرت نسبتاً بدی در جهان رمزنگاری رنج می برد. کلاهبرداران، اغلب به صورت طرح های ponzi، تعداد زیادی از سرمایه گذاران را فریب داده اند.

2 – داشتن ماشین استخراج شخصی، عملکرد بهتری دارد

در حالی که استخراج ابری هزینه های سرمایه گذاری کمتری نیاز دارد، اما داشتن یک ماشین استخراج شخصی اغلب سودآورتر است، زیرا شرکتی که استخراج ابری را برای مشتری انجام می دهد برای خود نیز سود تعیین می کند و بنابراین، در مقایسه با توان ، مشتری لزوماً برای استخراج ابری هزینه بیشتری پرداخت خواهد کرد که به هر حال کاملاً منطقی است.

3 – عدم داشتن دستگاه ماینر به عنوان سرمایه

شخصی که دستگاه خود را در اختیار دارد یک دارایی فیزیکی در دستان اوست. اگر تنظیم کنندگان قوانین یا دولت ها بخواهند فعالیت او را به عنوان یک استخراج گر متوقف کنند، او می تواند تجهیزات خود را بفروشد و تولید سرمایه کند. او برخلاف شخصی که در استخراج ابر سرمایه گذاری می کند، یک سرمایه اضافی دارد.

پس به طور کلی، افرادی که به پیشنهادات استخراج ابری علاقه مند هستند کسانی هستند که:

  • مایل نیستند بودجه زیادی را به استخراج اختصاص دهند یا بودجه لازم را برای خرید دستگاه استخراج ندارند.
  • محیطی متناسب با استخراج (برق بسیار گران ، نبود مکان ، زندگی در مناطق گرم) ندارند.
  • می خواهند اولین گام در استخراج را به عنوان یک آزمایش قبل از شروع کار جدی‌تر بردارند.

نتیجه گیری

استخراج ابری امروزه جایگزینی برای استخراج سنتی است که توسط انجمن رمزنگاری شناخته شده است. این گزینه که اغلب مورد انتقاد یا سوء برداشت قرارمی گیرد ، مزایای بسیاری دارد ، از جمله توانایی سرمایه گذاری مقادیر حداقلی سرمایه، برای افراد تازه کار جهت ورود به دنیای استخراج.

البته سودآوری استخراج ابری اساساً به قیمت ارزهای دیجیتال و سختی شبکه (تعداد استخراج کنندگان در شبکه) بستگی دارد. این دو عامل به طور مداوم در حال تغییر هستند ، و پیش بینی عملکرد را بسیار پیچیده می کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار