ارزهای دیجیتال کاردانو و چین لینک به‌نسبت ارزهای دیجیتال دیگر بازار،همبستگی کمتری با بیت کوین دارند

داده‌های تازه اسیکو (Skew) نشان می‌دهد که ارزهای دیجیتال کاردانو و چین لینک به‌نسبت ارزهای دیجیتال دیگر بازار، همبستگی کمتری با بیت کوین دارند.

به گزارش یوتودی،‌ تحلیل‌گران اسکیو با انتشار یک نمودار ادعا می‌کنند که ارزهای دیجیتال کاردانو (ADA) و چین لینک (LINK)، در مقایسه با ده آلت کوین برتر بازار، همبستگی چندانی با نوسانات بیت کوین ندارند.

به تعبیر آنها، کاردانو و چین لینک در مقایسه با ده آلت کوین برتر بازار کمترین همبستگی را با بیت کوین دارند. در این میان، بیت کوین کش، بیت کوین اس‌وی و لایت کوین با همبستگی ۰.۷ بیشترین میزان همبستگی را با بیت کوین دارند.

اوایل سال جاری میلادی، شرکت تحلیلی سانتیمنت (Santiment) با انتشار گزارشی اعلام کرد که میان تتر و بیت کوین همبستگی معکوس وجود دارد؛ این بدان معناست میزان تترهای روی صرافی‌ها، بر سطح قیمتی بیت کوین تأثیر مستقیم دارد.

اگر همبستگی مستقیم باشد، جهت نوسانات دارایی‌ها نیز یکسان خواهد بود. از سوی دیگر، همبستگی کمتر به معنی آن است که یک دارایی نوساناتی نسبتا مستقل از دارایی‌های دیگر دارد.

داده‌های کوین مارکت کپ نشان می‌دهد که چندی پیش قیمت ارز دیجیتال چین لینک از ۴.۷۵ دلار به ۹ دلار رسید. این ارز دیجیتال در حال حاضر در محدوده ۱۳ دلار معامله می‌شود.

کاردانو و چین لینک کمتر از بقیه ارزهای دیجیتال با بیت کوین بالا و پایین می‌شوند

شرکت تحلیلی مساری (Messari) نیز عنوان کرده است که بر اساس داده‌های آن‌چین اف‌ایکس (OnChainFx)، روز یکشنبه شاهد جهش ۳۷ درصدی قیمت LINK‌ بودیم و این مسئله سبب شد تا این ارز دیجیتال پس از پشت سر گذاشتن تتر و ریپل به رده سوم برترین ارزهای دیجیتال بازار برسد. صد البته این موفقیت دوام نداشت و در حال حاضر LINK‌ در رده ششم ارزهای دیجیتال قرار دارد.

چین لینک از پنجشنبه سیاه تا به امروز چیزی در حدود ۹۵۶٪ رشد کرده است.

کاردانو هم ۳۱ ژوییه (۱۰ مرداد) به‌روزرسانی بزرگ خود که شلی (Shelly) نام داشت را اجرا کرد. چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، بنیان‌گذار کاردانو، در مصاحبه‌ای اعلام کرد که پس از اجرای این به‌روزرسانی، شبکه کاردانو به‌طور کامل غیرمتمرکز خواهد شد و امکان اجرای قراردادهای هوشمند، اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز و استفاده از دارایی‌های ویژه بر روی آن فراهم می‌شود.

به‌عقیده هاسکینسون، کاردانو بهترین ارز دیجیتال بازار است. از سوی دیگر، بسیاری از سرمایه‌گذاران بر این باورند که شاخصه‌های فاندامنتال قوی این ارز دیجیتال باعث افزایش قیمت بیشتر آن در آینده می‌شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار