اجازه بانک مرکزی بلاروس برای راه اندازی توکن دیجیتال اختصاصی هر بانک

بانک مرکزی بلاروس به ۱۲ بانک دولتی و تجاری اجازه خواهد داد تا توکن دیجیتالی خود را راه اندازی کرده و با استفاده از آن در یک سامانه بلندپروازانه ارائه خدمات دیجیتال شرکت کنند.

برنامه ریزی بانک ملی بلاروس شامل یک برنامه است که از یکم ژانویه ۲۰۲۱ تا یکم ژانویه ۲۰۲۴ کار خواهد کرد و پس از آن ممکن است این مقدار زمان افزایش یافته و یا برای استفاده گسترده تر در کشور قانون گذاری شود.به گزارش  اسپوتنیک بانک های شرکت کننده در این برنامه شامل شرکت سهامی بانک بلاروس و سوئیس که بزرگترین بانک های این کشور هستند می شود.

این سامانه در شهر مینسک و پارک علم و فناوری Hi-Tech اینکه یک شهر بلاک چین پایه آزمایشگاهی برای شرکت های خارجی و داخلی و همچنین پایگاه چند مرکز استخراج رمزارز می باشد راه اندازی خواهد شد.

این خبرگزاری می‌گوید اسنادی را بررسی کرده است که طبق آن بانک جهانی به بانک‌ها اجازه جمع آوری بودجه برای ارائه توکن خود با استفاده از واحد پولی روبل بلاروس از شرکت های خارجی و داخلی را می دهد.

البته بانک مرکزی بلاروس اعلام کرده است که افرادیکه شهروند کشور بلاروس نیستند نیز می‌توانند در خارج از کشور با استفاده از پول نقد رایج کشور خود این توکن ها را خریداری کنند، البته بانک ها اجازه دریافت رمز ارز را ندارند.

همچنین آنگونه که گفته می شود اسناد مشاهده شده به بانک‌ها اجازه خریداری توکن هایی که در حال حاضر وجود دارند را می دهد.

بانک‌ها اجازه استفاده از تنها 10% دارایی موجود حال حاضر خود را برای ساخت توکن اختصاصی خود دارند. وتنها شرکت و اشخاص حقیقی که به عنوان نماینده و ساکن پارک علم و فناوری Hi-Tech شناخته شده‌اند اجازه معامله با توکن های جدید خود را دارند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار