ابراز نگرانی صندوق بین المللی پول از قانونی شدن بیت کوین در السالوادور

صندوق بین المللی پول (IMF) درباره «تعدادی از مسائل اقتصاد کلان ، مالی و حقوقی» پیرامون قانونی شدن بیت کوین در السالوادور هشدار داده است. سخنگوی صندوق بین المللی پول هشدار داد: «دارایی های ارز دیجیتال می توانند خطرات قابل توجهی ایجاد کنند و اقدامات نظارتی موثر هنگام برخورد با آنها بسیار مهم است».

صندوق بین المللی‌پول (IMF) روز پنجشنبه بخشی از نگرانی های اقتصادی و حقوقی را در مورد السالوادور مبنی بر تبدیل بیت کوین به عنوان یک پول قانونی ، با مبنای برابر دلار آمریکا مطرح کرد. با تصویب اخیر «قانون بیت کوین» که توسط رئیس جمهور Nayib Bukele  پیشنهاد شده است ، السالوادور به اولین کشور در جهان تبدیل شده است که بیت کوین را به عنوان پول قانونی تصویب می کند.

Gerry Rice ، سخنگوی صندوق بین المللی پول ، طی یک جلسه مطبوعاتی برنامه ریزی شده در واشنگتن گفت:

«تصویب بیت کوین به عنوان ارز قانونی ، تعدادی از مسائل اقتصاد کلان ، مالی و حقوقی را به وجود می آورد که نیاز به تجزیه و تحلیل بسیار دقیق دارد ، بنابراین ما تحولات را از نزدیک دنبال می کنیم و مشورت خود را با مقامات ادامه خواهیم داد. دارایی های ارز دیجیتال می توانند خطرات قابل توجهی ایجاد کنند و اقدامات نظارتی موثر هنگام برخورد با آنها بسیار مهم است».

سخنگو افزود که صندوق بین المللی پول بعداً روز پنجشنبه با رئیس جمهور بوکل دیدار می کند و در مورد قانون بیت کوین که اخیراً تصویب شده است گفتگو خواهد کرد. السالوادور در حال مذاکره با صندوق بین المللی پول برای گرفتن وام نزدیک به یک میلیارد دلار بوده است.

پس از تصویب لایحه قانونی پیشنهاد بیت کوین ، السالوادور اعلام کرد که با استفاده از انرژی آتشفشان ها بیت کوین استخراج می کند. رئیس جمهور بوکله گفت من به رئیس شرکتLa Geo  (شرکت الکتریکی زمین گرمایی دولتی) دستور داده ام که طرحی را برای ارائه تسهیلات استخراج بیت کوین با انرژی انتشار بسیار ارزان ، 100٪ تمیز ، 100٪ تجدید پذیر و 0 درصد انتشار گاز سمی از آتشفشان ها ارائه دهد، این روند سریع تکامل می یابد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار